Bezwstydny palec PiS

Turek - nasz wspólny dom

Bezwstydny palec PiS

Podziel się z innymi:

Wszyscy mówią i piszą o wulgarnym, bezczelnym geście posłanki PiS wykonanym po głosowaniu nad przekazaniem 2 mld zł na TVP. Nie zapominajmy jednak, że publiczne pieniądze, nasze pieniądze, od kilku lat są wydawane w sposób niezwykle bezczelny.

500 mln zł od Skarbu Państwa za swoje zbiory otrzymała Fundacja Książąt Czartoryskich. Przypomnę tylko, że ustanawiając w 1991 fundację, Adam Czartoryski wieczyście zrzekł się na jej rzecz swoich praw dotyczących własności zbiorów Czartoryskich. Zgodnie ze statutem fundacji zbiory te nie mogły być ani wywiezione, ani trwale niedostępne dla publiczności. Rok później instytucja ta złożyła wniosek do sądu o likwidację z powodu braku środków na dalszą działalność. Z Polski do wyprowadzono 500 mln zł, które znalazły się na koncie banku w raju podatkowym.

Tymczasem po raz kolejny wartościowe wydawnictwa, takie jak „Pismo. Magazyn opinii”, „Przegląd Polityczny”, „Dwutygodnik”, „Liberte!” i „Tygodnik Powszechny” nie dostają dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konsekwencją rządów PiS jest to, gminne i miejskie instytucje kultury muszą szukać oszczędności i ciąć koszty funkcjonowania. Tracą na tym mieszkańcy takich miast jak Turek. Tracą też kluby i stowarzyszenia, w tym stowarzyszenia sportowe.

Od początku rządów PiS do szkoły wyższej, fundacji i spółek związanych ojcem Tadeuszem Rydzykiem płyną publiczne pieniądze. Według obliczeń OKO.press trafiło do nich co najmniej 214,2 mln złotych. W tym tygodniu przegłosowano prawie 2 mld złotych na media publiczne. Łącznie rekompensaty z tytułu utraconych korzyści abonamentowych przez ostatnie 4 lata wyniosły 3,87 mld zł!

A polska służba zdrowia kona. Konają szpitale powiatowe, brakuje lekarzy, brakuje personelu medycznego. Starosta Turecki wraz z dyrektorem SP ZOZ w Turku wyciągają ręce do gmin i miast, aby te dokładały do zakupu tomografu w szpitalu powiatowym w Turku. Te same samorządy przez politykę Prawa i Sprawiedliwości muszą ciąć wydatki na inwestycje, muszą szukać coraz większych pieniędzy na oświatę.

W zamian my, mieszkańcy gmin i miast powiatu tureckiego, widzimy środkowy palec.

Bezwstydny środkowy paluch PiS.

Podziel się z innymi: