Skończcie z tą nagonką na inwestycje miejskie

Turek - nasz wspólny dom

Skończcie z tą nagonką na inwestycje miejskie

Podziel się z innymi:

Opublikowany na jednym z lokalnych portalu anonim to kolejny element nagonki na jedną z większych inwestycji miejskich ostatniego czasu. Po 80. latach od jego powstania, miasto przeprowadzi gruntowną modernizację parku im. Żerminy Składkowskiej.

Rewitalizacja przeprowadzona będzie zgodnie z wypracowaną podczas konsultacji społecznych wizją mieszkańców. Burmistrz wraz ze swoim zapleczem pozyskał na ten cel dofinansowanie w kwocie prawie 17 mln zł, czyli prawie 85% całości wartości tej inwestycji.

Tymczasem ten ogromny sukces próbuje umniejszyć osoba, która boi się podpisać pod swoim listem. Dlaczego? Być może dlatego, że ujawniając się, każdy poznałby jej intencje. Czy redakcja, która opublikowała ten list zgadza się z jego treścią? Widocznie tak, gdyż nawet jej nie skomentowała, choć tekst zawiera nieprawdę oraz uderza w dobre imię naszego miasta.

Niekoszone trawniki przed rozpoczęciem prac budowlanych to oszczędność. Zarówno pieniędzy, jak i wody, której w naszym regionie jest coraz mniej. To także ochrona czystego powietrza, gdyż urządzenia spalinowe nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Po wieloletnich zaniedbaniach, niektóre drzewa trzeba po prostu usunąć. Tego wymaga bezpieczeństwo oraz estetyka miejsca. Pamiętajmy, że na tym właśnie polega pielęgnacja takich miejsc, jakimi są parki. W zamian za drzewa chore, nasadzone są później drzewa nowe.

Zastanawia mnie tylko dlaczego nikt nie ubolewa nad drzewami wyciętymi w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 83 na odcinku Marianów-Kowale Pańskie? To właśnie tam powstaje ciąg rowerowy. Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, aby zrealizować tę ścieżkę rowerową, usunięto aż 450 szt. drzew! W tym piękny, przydrożny szpaler lip. Czy przyroda w Kowalach Pańskich nie stanowi tematu dla „zatroskanych” anonimów? A może anonimowi nadawcy niezwykle wybiórczo, bo politycznie, spoglądają na przyrodę w naszym powiecie?

Podziel się z innymi: